Rybníček se při Ústecké 21 pokusí udržet na vítězné vlně. Na podnik má příjemné vzpomínky

Po třech triumfech za sebou v kategorii 1 i skupině 2 se Marek Rybníček pokusí v Ústí nad Orlicí svou vítěznou sérii prodloužit. Na podnik Ústecká 21 má z minulosti příjemné vzpomínky. Před 19 lety zde totiž vybojoval první pódiové umístění na vrchařské scéně.

Ze tří udělat pět. To bude cílem Marka Rybníčka pro víkendový podnik vrchařského mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí. V posledních třech závodech totiž dokázal jezdec stáje Liqui Moly Racing pokaždé ovládnout kategorii 1 i skupinu 2. A jelikož se podnik Ústecká 21 bude skládat ze dvou závodů (první v sobotu, druhý v neděli), může svou vítěznou šňůru protáhnout v obou hodnoceních na číslo pět.

S ústeckým kláním Rybníčka pojí speciální vztah. Před devatenácti lety, tedy v roce 2003, zde totiž zažil moment, na který vrchař nikdy nezapomíná.

"V roce 2003 jsem zde poprvé stál na stupních vítězů. Umístil jsem se na třetím místě skupiny SP. Moc se na tento závod těším. Je to v krásném prostředí a trať je velmi zajímavá," říká Rybníček.

Tři triumfy jak v kategorii 1, tak ve skupině 2 pomohli Rybníčkovi vystoupat vysoko v průběžném pořadí. Ve skupině 2 se nachází na třetím místě a zatímco za vedoucím Jiřím Mičánkem mladším zaostává o 11 bodů, druhý Martin Jerman na něj má k dobru šest bodů. V kategorii 1 už je Rybníček druhý. Zde se nachází pouze za Mičánkem. Stejně jako v případě skupiny 2 činí rozestup mezi nimi 11 bodů.

Připomeňme, že Rybníček se mohl k letošnímu ročníku vrchařského mistrovství republiky připojit až od druhého podniku v Náměšti nad Oslavou. První klání na Masarykově okruhu v Brně totiž musel odjet jako účastník seriálu Maverick Hill Climb Czech. V té době ještě jeho vůz KTM X-Bow GTX neměl k dispozici povolení startovat v mistrovství republiky.

Foto: KTM X-Bow Czech

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.