Rybníček má na programu domácí srdcovku. Přinese jeho návrat do mistrovství republiky

Marka Rybníčka čeká o víkendu domácí závod. Tím bude Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. Ten přinese jeho návrat do mistrovství republiky. Získal totiž povolení, díky kterému se ho nyní může se svým vozem KTM X-Bow GTX účastnit.

Marek Rybníček má o víkendu před sebou druhé letošní vystoupení. Po dubnovém Brněnském drakovi si tentokrát zazávodí před domácím publikem v Náměšti nad Oslavou. Do letošního ročníku podniku s názvem Zámecký vrch už ale nenastoupí v rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech. Po loňských potížích totiž nyní získal povolení pro účast jeho vozu KTM X-Bow GTX v mistrovství republiky a bude tak závodit v této klasifikaci.

"V letošním roce jsem zažádal na Autoklubu České republiky o schválení mého auta pro mistrovství České republiky a bylo mi vyhověno. Vůz bude mít v červnu schválenou homologaci pro silniční provoz. Právě na tom to celé stálo. Autoklub mi vyhověl na základě příslibu výrobce vozidla a už tak můžu startovat v mistrovství České republiky," vysvětluje Rybníček, který se na domácí podnik pochopitelně těší.

"Zámecký vrch má již čtyřicetiletou tradici, letos se koná 41. ročník. Jelikož se jede přímo ve městě, tak má vysokou diváckou návštěvnost a tím pádem je jeho atmosféra jednou z nejlepších mezi českými vrchařskými podniky. Tyto závody pořádá už několik let můj otec a já se mu snažím v některých věcech pomáhat," říká.

Jezdec stáje Liqui Moly Racing ale současně upozorňuje, že domácí závod mu nepřináší jako místnímu jezdci pouze výhody: "Jasně, máte výhodu domácího prostředí, ale na druhou stranu je to i nevýhoda, protože se na vás přijde podívat spousta známých lidí z města. Je to tedy náročnější na psychiku. Navíc se snažíme vytvořit atmosféru pro diváky a organizačně vše dobře zvládnout. Od pátku do neděle je to tedy celkem náročné," dodává.

Navíc má obavu, že náměšťská trať není pro jeho vůz úplně ideální: "Trať znám velice dobře. Je velmi technická a není moc rychlá, což mému vozu úplně nevyhovuje. Určitě se ale budu snažit jet co nejlépe."

Oproti dubnovému podniku na Masarykově okruhu došlo na Rybníčkově KTM k pár úpravám. Byly provedeny změny v nastavení podvozku a také se měnily komponenty v převodovce.

V loňském roce se Rybníčkovi na domácí půdě dařilo. Tehdy ještě jako účastník seriálu Maverick Hill Climb Czech vyhrál v obou jízdách třídu E1+3000/2WD.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.