Cíl splněn. Odehnal a Sedlák zakončili letošní ČMPR v nejlepší desítce

Osmé a deváté místo. Vladimír Odehnal i Jan Sedlák naplnili při závěrečném podniku letošního ročníku Českomoravského poháru v rallye své cíle. Při Rallye Kroměříž se chtěli v nabité konkurenci umístit mezi elitní desítkou.

Odehnal sice dopadl z jezdců stáje GT2 Motorsport nejlépe, začátek soutěže ale pro něj vůbec nebyl jednoduchý. Při prvních dvou rychlostních zkouškách, které se uskutečnily už v pátek večer, ho totiž potkaly technické potíže. Do toho se musel vypořádat s deštivým počasím.

„Hned po slavnostním startu se nám uvolnilo levé zadní rameno a s autem se tak nedalo vůbec jet. V pátek jsme to proto prodali a ty dvě erzety jsme jenom dokroužili do servisu,“ popisuje Odehnal své páteční trable.

Kvůli těmto potížím se Odehnal v pátek pohyboval až ve třetí desítce a po pátečním programu mu patřilo pouze 21. místo. Sobota už ale přinesla více důvodů ke spokojenosti. Odehnal se během ní posunul až na celkové osmé místo a současně na pátou pozici v hodnocení A4.

„Jelo se nám dobře. V servisu jsme auto opravili a od té doby už jsme mohli jet naplno,“ hodnotil Odehnal sobotu mnohem pozitivněji.

V sobotu už jezdcům počasí přálo. Navzdory původním obavám se den obešel bez deště. I přesto ale Odehnal přiznává, že mu dal zabrat úsek Bunč. Ten je součástí mimo jiné i zlínské Barum rallye, která patří do kalendáře mistrovství Evropy. Při Rallye Kroměříž absolvovali jezdci tuto 14,58 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku hned dvakrát.

„Bylo to tam hodně uklouzané. Jeli jsme přes spadané listí a bylo to hodně náročné,“ vysvětluje.

Jan Sedlák skončil za svým týmovým kolegou Odehnalem jen o jednu příčku jak celkově, tak v klasifikaci A4. Z Kroměříže si tak odvezl devátou pozici v absolutním pořadí a šestou v rámci své třídy.

Ke svému vystoupení měl v cíli výhrady: „Spokojen jsem napůl. S výsledkem je to jakž takž, ale první sobotní sekci jsme hrozně prospali. Špatně jsme si totiž napsali rozpis a zbytečně jsme ztráceli. Pro druhou sekci jsme ho ale upravili a pak už se nám jelo lépe,“ říká.

Kromě rychlostní zkoušky Bunč daly Sedlákovi zabrat také páteční tma a déšť: „V pátek to byl očistec. Nějak jsme to ale přežili. Na Bunči to také bylo hodně náročné. Jsem rád, že jsme to projeli a nezahodili.“

Předčasný konec Havlíka s Jurečkou

Vladimír Odehnal a Jan Sedlák nebyli jedinými dvěma jezdci, kteří v Kroměříži nastoupili s vozy Subaru Impreza stáje GT2 Motorsport. Barvy týmu totiž hájili i Tomáš Havlík s Petrem Jurečkou. Ani jeden z nich ale do cíle nedojel.

Havlíka vyřadila z jeho třetího letošního startu v ČMPR poloosa. Blíže nespecifikovaná technická závada ukončila také vystoupení Petra Jurečky. Pro toho šlo o premiérový letošní start v ČMPR. Předtím se totiž účastnil soutěží mistrovství republiky historických vozů.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.