Evropské vavříny po více než roce. Jordák se v Nové Pace propracoval k bronzovému úspěchu

Třetí místo a první pódiové umístění na stupních vítězů v autokrosařském mistrovství Evropy po více než ročním čekání. Pro účastníka kategorie SuperBuggy Radka Jordáka skončilo vystoupení před domácími fanoušky v Nové Pace úspěchem. Zkušenému jezdci ale dala trať zabrat.

„Jsem spokojen. Byl to totiž těžký víkend jak pro jezdce, tak pro techniku. Panovalo ale krásné počasí, přestože podle předpovědi mělo celý den i celou noc pršet. Naštěstí se vše obešlo bez přeháněk,“ pochvaloval si jezdec stáje Alfa Racing.

Pro Jordáka se jednalo o první pódiové umístění na evropské scéně po více než jednom roce. Naposledy se mezi nejlepší tři prosadil loni v květnu. Tehdy dokončil na druhé pozici úvodní podnik sezony v německém Seelow.

Na pódiový výsledek se vicemistr Evropy z roku 2019 pořádně nadřel. Do finálové rozjížďky totiž startoval jako šestý. Již v úvodních metrech se ale posunul na páté místo. Poté využil technických problémů Zdeňka Antonyho a nakonec se dostal i před lídra šampionátu Petra Nikodéma, který dojížděl s poškozeným závěsem kola.

Kromě startu ze šesté pozice se musel Jordák vypořádat také s nižším výkonem atmosférického motoru Volvo. Ačkoli Štikovská rokle nepatří běžně mezi tratě, kde by byl tento aspekt rozhodující, letos tomu bylo trochu jinak.

„Na trať byl navezen nový materiál, který se nespojil. Tím pádem byl výkon potřeba. I když jsem měl například skvělý start a pak se dostal na první místo, tak mě později auto s vyšším výkonem stejně předjelo,“ vysvětluje.

Současně přiznává, že si vystoupení v Nové Pace tentokrát příliš neužíval. „Trať byla hodně rozbitá. Už jenom dojet do cíle byl velký boj,“ říká.

Úspěšné vystoupení na domácí půdě posunulo Jordáka v průběžném pořadí o tři pozice nahoru. Nyní je pátý se ziskem 88 bodů. Tuto pozici bude hájit za dva týdny ve francouzském Saint-Georges de Montaigu.

Foto: Zuzana Horáková

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.