Vítězné prolomení smolné série. Bejda v sobotu dobyl Čierny Balog

Druhé vítězství v sezoně, které přišlo v pravou chvíli. Pavel Bejda si při sobotním závodě vrchařského mistrovství republiky v Čiernem Balogu podmanil skupinu 3. Jezdec stáje GT2 Motorsport tak ukončil smolnou sérii.

"Je to mnohem lepší pocit než na posledních dvou závodech," pochvaloval si v cíli Bejda, kterého jak na Ústecké 21, tak při Ecce Homo ve Šternberku potkaly havárie. Český závodník byl spokojen i se svým umístěním v rámci celkového pořadí. Zde obsadil 17. příčku ve více než šedesátičlenném startovním poli. "Z času, který jsem dokázal zajet, mám velice dobrý pocit," pochvaloval si.

V rámci skupiny 3 se jedná o Bejdovo druhé vítězství v sezoně. I to první získal shodou okolností na Slovensku. Při úvodním podniku sezony ovládl na Slovakia Ringu první jízdu. Stejně jako před třemi měsíci v Orechové Potoni si i v Čiernem Balogu připsal svůj první start v životě. Závod na něj udělal dojem.

"Je to opravdu moc pěkná trať. Byl zde položen nový asfalt a jezdecky je to vážně nádherný zážitek," říká Bejda. Přiznává však, že se s tratí, která měří 4 650 metrů a je považována za nejrychlejší vrchařskou dráhu na Slovensku, nesžíval snadno. "Na zapamatování je hodně náročná. Když tu člověk startuje poprvé, tak se zkrátka vše teprve učí. V tom měli místní výraznou výhodu," dodává.

O vítězství se Bejda pral s Jiřím Ošmerou. Při prvním pokusu svému krajanovi nadělil více než dvě vteřiny. Při druhé sérii jízd se sice s 21 zatáčkami vypořádal lépe Ošmera, celkové vedení si ovšem Bejda udržel. Zvítězil s náskokem 1,740 sekundy.

"Poslední jízdu jsem jel na už hodně opotřebovaných pneumatikách. Jinak jsem byl rychlejší vždy včetně tréninků. Zítra už obuji jiné pneumatiky," prozrazuje.

Sobotní triumf posunul Bejdu na druhé místo průběžného pořadí. První je po dnešku právě Jiří Ošmera, který má na Bejdu k dobru čtyři body.

Také nedělní závod odstartuje v Čiernem Balogu od 13:00 hodin. Jezdci opět dostanou k dispozici dva pokusy, jejichž součet rozhodne o konečných výsledcích.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.