Druhý start s novým vozem přinesl bitvu o pódiové umístění. Vystoupení Patrika Rujbra a Jaromíra Švece při Rallye Moldava se speciálem Citroën C3 Rally2 skončilo čtvrtou příčkou.
„Hlavním cílem pro nás bylo testovat. S naším sportovním výkonem a výsledkem ale přesto můžeme být spokojeni,“ hodnotil své vystoupení při slovenském podniku jezdec stáje GT2 Motorsport. Ten se v akci objevil měsíc poté, co skončil při premiérovém startu s Citroënem C3 Rally2 čtrnáctý na Rallye Vyškov.
Asfaltová Rallye Moldava se uskutečnila teprve podruhé, přičemž poprvé se jelo v rámci mistrovství Slovenska. Pro posádky bylo přichystáno celkem 74,70 ostrých kilometrů, z nichž všechny byly odjety během soboty. Konalo se sice šest rychlostních zkoušek, ty ale byly tvořeny pouze dvěma průjezdy, z nichž každý přišel na řadu třikrát – Hámor (15,15 km) a Úhorná (11,20 km).
První série těchto průjezdů dopadla pro Rujbra slibně. Závodník stáje GT2 Motorsport se totiž nacházel na třetí pozici s náskokem 2,6 sekundy před svým krajanem Romanem Odložilíkem za volantem vozu Škoda Fabia RS Rally2. Před ním byli pouze slovenští matadoři Jaroslav Melichárek (Škoda Fabia RS Rally2) a Robert Kolčák (Hyundai i20 N Rally2).
Ve zbytku soutěže sice ještě Rujbr jednou navázal na svůj třetí čas z úvodního průjezdu Hámorem a skončil třetí i na tom posledním, v celkovém pořadí si ale připsal čtvrtou příčku. Po třetí rychlostní zkoušce ho totiž překonal Roman Odložilík, který poté už bronzový výsledek udržel.
„Trochu jsme bojovali s nastavením,“ přiznává v cíli Rujbr. Přesto si ale Rallye Moldava užil. „Celý den bylo krásné počasí – sucho a slunce. Pěkně jsme si zazávodili,“ dodává.
Další vystoupení za volantem Citroënu C3 Rally2 čeká na Patrika Rujbra a Jaromíra Švece už během nadcházejícího víkendu. Uskuteční se ve Vsetíně, kde vyvrcholí letošní Rallyesprint série.
Foto: GT2 Motorsport
Kmenový redaktor portálu MotorMix.cz, který žije motorsportem. Věnuje se širokému spektru závodů. V jeho článcích si přicházejí na své fanoušci elitních světových šampionátů jako F1, MotoGP nebo WRC, ale také mnoha dalších disciplín včetně závodů do vrchu, autokrosu nebo české okruhové scény. Kromě aktuálního zpravodajství vám pravidelně přináší i exkluzivní rozhovory přímo z místa dění nebo historické speciály.