Opět bezkonkurenční Rybníček. Na Ústecké překvapil sám sebe

Další dva závody, další dvě vítězství. Marek Rybníček nebyl ani při podniku Ústecká 21 poražen ve skupině 2 a i po čtvrtém letošním závodním víkendu tak drží stoprocentní úspěšnost. Obhjaoba loňského titulu je navíc stále blíže.

"Jsme maximálně spokojeni. Tento víkend vyšel absolutně podle našich představ," byl Rybníček po čtvrtém letošním podniku šťastný.

Ve skupině 2 byl rodák z Náměště nad Oslavou naprosto suverénní. Zatímco v prvním závodě porazil svého nejbližšího pronásledovatele Jiřího Mičánka o 11 sekund, v neděli triumfoval rozdílem s náskokem sedmi sekund před brněnským závodníkem.

Svým úspěchem byl Rybníček přímo překvapen. Trať v Ústí nad Orlicí je totiž velmi technická a pomalá. A to není charakteristika, která by vozu KTM X-Bow GTX zrovna hrála do karet.

"Našemu vozu svědčí spíše rychlé tratě. Tato je ale asi nejpomalejší v celém seriálu. Opravdu jsme tedy nečekali, že tu ve srovnání s loňskem zrychlíme o více než tři vteřiny. Sice se nám to podařilo až v neděli, i tak nás ale tento pokrok velice těší," dodal Rybníček, který si celkově připsal osmé, respektive šesté místo.

Cestu za dalšími dvěma triumfy si Rybníček hodně užil: "Závod měl úžasnou atmosféru. Co se organizátorů a diváků týče, neměli chybu," složil jezdec stáje Liqui Moly Racing poklonu.

Za týden bude mistrovství republiky pokračovat ve Šternberku. Na programu je totiž legendární podnik Ecce Homo, který bude rovněž součástí mistrovství Evropy. Tentokrát jezdci během víkendu absolvují pouze jeden závod, který se odjede v neděli.

Rybníček bude při Ecce Homo moci udělat další důležitý krok za titulem. Momentálně už jeho průběžné vedení ve skupině 2 činí 77 bodů před Martinem Jermanem. Po Šternberku přitom budou do konce sezony zbývat již jen dva podniky a celkem 100 bodů

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.