Po svižných rovinkách technická výzva. Rybníček jede na Ústeckou s cílem prodloužit vítěznou sérii

Marek Rybníček vyráží do Ústí nad Orlicí hájit svou neporazitelnost. Jezdec stáje Liqui Moly Racing se i při čtvrtém podniku vrchařského mistrovství republiky pokusí ovládnout skupinu 2. Uvědomuje si ale, že tentokrát na něj čeká složitější výzva než při předchozích podnicích.

Podnik Ústecká 21 je totiž ve srovnání s předchozím kláním v Liberci velmi odlišný. Zatímco na serveru Čech se jelo na rychlé a rovinaté dráze, tentokrát na jezdce čeká technická trať. A Rybníček si uvědomuje, že něco takového vozu KTM X-Bow GTX do karet úplně nehraje.

"Tato trať je docela pomalá. Myslím si, že nám nebude ani zdaleka vyhovovat tak jako v Liberci," přiznává jezdec z Náměště nad Oslavou před začátkem víkendu.

To ale neznamená, že ještě před bojem hází flintu do žita: "Nedokážu odhadovat, jak závody dopadnou. Stát se může cokoli, těžko říct takto předem," dodává.

Rybníčkova letošní bilance v rámci skupiny 2 je velmi působivá. Naprosto jednoznačně totiž směřuje za obhajobou loňského titulu. Oba závody dokázal vyhrát jak v Brně, tak v Náměšti nad Oslavou i Liberci a zatím letos ještě nepoznal porážku.

I kdyby ale měla Rybníčkova vítězná série skončit v Ústí nad Orlicí, neznamená to žádnou katastrofu. V čele průběžného pořadí má totiž obří náskok 57 bodů před svým nejbližším pronásledovatelem Martinem Jermanem. To je hodnota více než dvou vítězství. I kdyby tedy čistě teoreticky Rybníček nezískal na Ústecké ani bod, o první místo stejně nepřijde.

Na jezdce tradičně čekají dva závody. Zatímco první se uskuteční v sobotu od 13:00 a bude se skládat ze dvou závodních jízd, v neděli se bude závodit od 10:15. V tomto případě budou mít jezdci k dispozici hned tři pokusy.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.