Start Dakaru se blíží, Macíkův kalendář je pořádně našlapaný

Do startu Rallye Dakar zbývá už jen sedm týdnů. Martinu Macíkovi tak jako každému účastníkovi slavné rallye přišly velmi hektické časy.

Pilot kamionu v barvách týmu MM Technology se připravuje na svoji jedenáctou účast. I když by se mohlo zdát, že to je už rutina, nic se nesmí podcenit. Už proto, že kalendář je opravu našlapaný.

Odjezd techniky na Dakar a setkání s fanoušky v Sedlčanech

V neděli 27. 11. ve 14 hodin se tým Martina Macíka potká s fanoušky na náměstí v Sedlčanech. K dispozici bude návštěvníkům akce kompletní vozový park: závodní kamion Čenda, bydlík, v němž mají závodníci zázemí, i servisní vozy Iveco. Nebude chybět ani Nicias, závodní speciál týmu Project 2030 sestrojený v sedlčanských dílnách MM Technology. Všechna vozidla už budou kompletně připravena pro účast na Dakaru. Přímo ze sedlčanského náměstí se pak kolona vozů vydá na cestu do francouzského přístavu Marseille, kde se nalodí pro plavbu do Saúdské Arábie.

Technické přejímky v Marseille

Než trajekt převážející náklad dakarských vozů vypluje směr Yambu, proběhne v Marseille první část technických přejímek. V termínu 28. až 30. 11. pořadatelé pečlivě zkontrolují technické i bezpečnostní parametry všech závodních i asistenčních strojů.

Odlet na Rallye Dakar, shakedown, přejímky¨

V prosinci si členové týmu užijí poslední chvíle odpočinku. Klid před bouří ale nebude mít dlouhé trvání. Letos dakarská výprava odlétá do dějiště Dakaru už 28. 12. Bezprostředně po příletu do Saúdské Arábie, 29. a 30. 12., se závodníci rozcvičí na shakedownu a jejich stroje projdou druhou částí technických přejímek.

Silvestrovský start

Už 31. 12. dakarští jezdci zasednou do kabin svých speciálů, užijí si slavnostní pódium a následně odstartují do úvodního prologu, který určí startovní pořadí pro 1. etapu. Pak už bude následovat zběsilá dakarská jízda plná nečekaných překvapení. Závodníci si odpočinou jen 8. 1. během dne volna. Cíl je naplánovaná o týden později, tedy na 15. 1.

Návrat do ČR a akce Posedlí Dakarem

Martin Macík se s týmem vrátí zpátky do Česka hned 16. 1. Bude domů pospíchat za rodinou a také, aby se stihl setkat s fanoušky na akcích Posedlí Dakarem. Svérázné talk show proběhnou od 3.2. do  26.3. na deseti místech Čech, Moravy a v Bratislavě. Nebude chybět dokument, zachycující zásadní momenty právě absolvovaného Dakaru, ani čerstvé zážitky přímých účastníků.

Foto: MM Technology

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.