Nejoblíbenější závod. Jiří Mičánek jede podruhé na „jedenadvacítku“ jako domů

Loni v Ústí nad Orlicí startoval poprvé, letos už je Ústecká 21 pro Jiřího Mičánka jr. povinností. Legendární závod do vrchu vedoucí jedenadvaceti zatáčkami obklopenými lesem na vrch Andrlův chlum, vítězí u brněnského závodníka díky obtížnosti i skvělé divácké kulise.

Jiří Mičánek se na start podniku mistrovství ČR v závodech do vrchu postaví z pozice druhého nejrychlejšího muže prestižní skupiny 2 vypsané pro vozy GT s objemem nad 3500 ccm a poháněnou zadní nápravou. „Kvůli souběhu se závodem okruhového mistrovství střední Evropy minulý víkend jsem vynechal liberecký víkend a už teď je jasné, že nepojedu ani Ecce Homo, které se kryje s prvním podnikem Lamborghini Super Trofeo Europe, takže se nesoustředím na body do šampionátu, ale na výsledky jednotlivých závodů. V Ústí reálně můžeme potvrdit pozici druhého nejrychlejšího týmu,“ říká jezdec a zároveň manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Jej i ostatní jezdce čeká extrémně náročná trať dlouhá 3600 metrů, na kterých je při převýšení 209 metrů naskládáno oněch 21 ikonických zatáček. Trať vede z větší části lesem, závodníci se musí vypořádávat jak se změnou teploty povrchu ve stinných a slunných sekcích, tak s velmi úzkým profilem trati, zejména v její horní části.

Po loňské premiéře plánuje Jiří Mičánek ještě víc času věnovat setkání s fanoušky. „Loni mě závod dostal neuvěřitelnou atmosférou, která připomíná staré časy na okruzích, kdy lidé v lese podél trati kempovali a trávili celý víkend. V tomto ohledu jsou vrchy, a Ústecká 21 obzvlášť, jedinečné. Na okruhu už tohle člověk nezažije,“ skládá poklonu ústeckým fanouškům Mičánek. A připomíná i svoji osobní vazbu na závod – v mládí jezdil k pořadateli „jedenadvacítky“ Miroslavu Urbanovi na brigádu na benzinku. Urban, který zemřel před 11 roky, byl totiž dobrý kamarád s otcem Jiřího Mičánka. „V závodech se stále angažuje rodina pana Urbana, loni jsem se s nimi setkal a letos to určitě vyjde také,“ plánuje Mičánek.

Na závody plánuje dorazit tentokrát i Jiří Mičánek starší, který na trati startoval poprvé v roce 1976 a během své kariéry na ní nasbíral třináct vítězství. V depu tak bude možné potkat obě generace úspěšné závodnické rodiny.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.