Vrchařský double na závěr sezony. Jiří Mičánek ovládl Brněnského draka

Dvě vítězství na domácí trati v Brně zaznamenal Jiří Mičánek jr. v závěrečném podniku letošní sezony závodů do vrchu. V sobototu na Masarykově okruhu ovládl s vozem Lambroghini Huracán ST EVO2 všechny čtyři rozjížďky a ovládl tak oba závody.

Mičánek zvítězil v prestižní kategorii vozů s objemem nad 3000 kubických centimetrů a pohonem zadních kol. Za sebou nechal Martina Jermana startujícího také na Huracánu, i Pavla Bejdu s Porsche 991 GT3.

Start závodu odsunuly už tradiční podzimní mlhy, které jsou pro závody v závěru sezony na Masarykově okruhu typické. Přes den se ale rozplynuly. „Ráno jsme bojovali s nižšími teplotami, během dne se ale počasí spravilo a užili jsme si skvělý závodní den. Pro nás to byla navíc příležitost pozvat naposledy naše fanoušky a partnery na domácí závod,“ říká Jiří Mičánek. A pochvaluje si i atmosféru závodního víkendu na Masarykově okruhu.

Mičánek na svého největšího rivala Martina Jermana najel dvě vteřiny v ranních rozjížďkách, odpoledne pak zrychlil, stlačil čas své nejrychlejší rozjížďky pod minutu a padesát pět vteřin a zvítězil s náskokem téměř pěti vteřin. „Ze závodního pohledu to pro mě bylo zakončení sezony, všechnu energii teď ale budeme investovat do co nejlepšího závěru seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe,“ vysvětluje Mičánek. Ten s týmem odjede už ve středu na privátní testy na italský okruh Vallelunga, kde v první polovině listopadu odstartuje hned šestice závodů prestižního seriálu Lamborghini Super Trofeo.

U Říma si evropská větev nejprve nahradí zrušený jarní závod na Imole, poté odstartuje do posledního podniku sezony a na něj pak naváže dvojice závodů světového finále. „Teď nás čekají testy, během kterých budeme chtít nasbírat co nejvíc dat, abychom byli připravení na listopadové závody,“ uzavírá Jiří Mičánek.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.