Po bronzovém povzbuzení do Le Castellet. Knoll je připraven na francouzský masakr

Prosadit se v konkurenci 55 soupeřů bude cílem Jakuba Knolla a jeho parťáka Filipa Vavy-Atanackoviče při druhém letošním podniku seriálu GT4 European Series. Česko-španělská dvojice se pokusí hodit za hlavu problémy ze čtvrtečního testování a navzázat na bronzový úspěch z úvodního podniku v Monze.

"Na Paul Ricard jsem přijel v dobré náladě. Čtvrteční test ale pro nás nebyl úplně ideální. Měl jsem totiž menší kontakt se soupeřem a také nás potkaly potíže s brzdami," přibližuje Knoll patálie, které mu přinesl začátek víkendu.

Nová sezona začala v dubnu pro českého jezdce a jeho parťáka Filipa Vavu-Atanackoviče dobře. Při první jízdě v Monze sice dvojice obsadila ve třídě Pro-Am až desáté místo kvůli kolizi se soupeřem, v nedělním klání z toho ale bylo třetí místo. Na tento výsledek se jezdci stáje NM Racingu budou snažit navázat i v Le Castellet.

K francouzské trati ale nemá Knoll takový vztah jako k Monze. To ovšem neznamená, že by posádce neměl svědčit.

"Tento okruh neřadím mezi své oblíbené. Příliš mi nevyhovuje a vlastně ani z jezdeckého pohledu není tak zábavný jako jiné tratě. Paul Ricard mi přijde příliš umělý, Monza je naopak klasická trať staršího střihu, což se mi líbí více. Paul Ricard je ale na druhou stranu techničtější, což by mohlo našemu vozu hrát do karet," říká.

Startovní pole bude ve Francii opět nabité. Tentokrát totiž bude na roštu hned 56 aut. Knoll počítá s tím, že něco takového nejspíše přinese dramatické situace.

"Trať je sice relativně dlouhá, 56 vozů je ale příliš. Dá se tím pádem očekávat, že se bez žlutých fází neobejdeme. I to ale k závodům kategorie GT4 patří," uvědomuje si.

V průběžném pořadí třídy Pro-Am se Knoll a Vava-Atanackovič nacházejí na celkovém šestém místě. Na kontě mají 16 bodů.

První závod víkendu bude na programu v sobotu od 14:55 hodin. Nedělní závod odstartuje v 11:35.

Foto: GT4 European Series

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.