Odehnal očekává těžší boj, Sedlák chce napravit nevydařený úvod. ČMPR pokračuje Podorlickou rallye

Navázat na úspěšný vstup do sezony i napravit zaváhání. Takové jsou cíle jezdců stáje GT2 Motorsport pro druhý letošní podnik Českomoravského poháru v rallye, kterým bude Podorlická rallye.

Vladimír Odehnal přijíždí na druhý letošní podnik po velmi vydařeném vstupu do sezony. Při Rallye Králíky šlo sice o jeho první start s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, sžil se s ním ale velice rychle. Zatímco v celkovém pořadí obsadil třetí příčku, v klasifikaci A4 dokonce zvítězil. Před nadcházejícím víkendem ale krotí očekávání.

„Přijíždím sice dobře naladěn, zároveň ale zůstávám nohama na zemi. Mně se totiž daří spíše na mokru, na suchu už to je daleko více o rychlosti. Žádné podobné umístění jako v Králíkách neočekávám. Minule mě to až překvapilo. Chci hlavně dojet,“ nechce se Odehnal nechat unést.

Komplikací nejspíše bude pro Odehnala i charakter soutěže. Ta se totiž uskuteční na především asfaltových rychlých úsecích, na kterých bude hrát klíčovou roli výkon. A právě ten se zatím na jeho voze nepodařilo vyladit podle představ.

„Ladič nepoznal žádný problém. Zatím jsem nepřišel na to, proč mám nižší výkon než ostatní. Tentokrát ale bohužel bude výkon hodně důležitý. Je to tu rychlé. Dlouho se tu jede na plný plyn. Navíc ještě nejsem tak vyježděný a na tyto rychlé úseky zatím úplně nemám srdce. Minimálně čtyři lidé tu navíc budou mít výhodu domácího prostředí,“ kouká se reálně na své šance.

A jaký výsledek by Odehnalovi udělat radost? „Byl bych rád, kdybych se umístil v první pětce,“ odhaluje své ambice.

Dvě Imprezy

Vladimír Odehnal nebude reprezentovat stáj GT2 Motorsport sám. Kromě něj totiž za tým pojedou také Jan Sedlák a Tomáš Havlík. Ti budou na rozdíl od Odehnala řídit vozy Subaru Impreza.

Sedlák byl v loňské sezoně nejúspěšnějším jezdcem GT2 Motorsportu. Celkově obsadil pátou pozici. Vstup do letošního ročníku se mu ale v dubnu při Rallye Králíky nevyvedl. Po havárii totiž do cíle nedojel. Tentokrát se pokusí své počáteční zaváhání napravit. Svůj druhý letošní start už absolvuje s tradičním spolujezdcem. Vrací se totiž Jiří Katrňák, který musel úvodní podnik kvůli jiným povinnostem oželet. Zde za něj zaskočila Markéta Kuderová.

Tomáši Havlíkovi bude stejně jako v Králíkách číst rozpis Tomáš Pořízek. První letošní start skončil pro posádku 12. místem celkově a současně 7. příčkou v hodnocení A4.

Celá soutěž, jejímž centrem bude město Opočno, se odjede během soboty. Na programu je osm rychlostních zkoušek o celkové délce 73,36 kilometrů.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.