Odehnal získal další cenné body, Sedlákova mizérie pokračovala. Taková byla Podorlická rallye pro GT2 Motorsport

Vladimír Odehnal si po vítězství v Králíkách připsal ve skupině A4 čtvrtou pozici, Janu Sedlákovi a Tomáši Havlíkovi se ovšem do cíle dojet nepodařilo kvůli technickým problémům. Tým GT2 Motorsport zažil smíšený druhý podnik Českomoravského poháru v rallye.

Vladimír Odehnal přijížděl na Podorlickou rallye ve velmi slibné pozici. Úvodní Rallye Králíky, která byla jeho prvním startem s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, totiž pro něj skončila vítězstvím ve třídě A4 a současně třetím místem. Při Podorlické rallye ale měl hrát daleko větší roli výkon, se kterým má momentálně Odehnalův vůz potíže. Očekával proto o poznání těžší bitvu.

I tentokrát z toho ale byly slušné body. Zatímco v rámci klasifikace skupiny A4 se umístil jako čtvrtý, v absolutním pořadí bral šesté místo. Tento výsledek ho potěšil.

"Jsem spokojen. Jeli jsme, jak se dalo. Na suchu to ale bylo hodně rychlé a já zkrátka ještě nejsem tak vyježděný, abych zvládal na suché trati držet tak šílené tempo. Navíc nám stále chybí i výkon, který byl při této soutěži hodně potřebný. Diváci a mí známí, kteří stáli u trati, mi říkali, že vozy mých soupeřů odjížděly úplně jinak," hodnotil Odehnal svůj výkon.

I přes spokojenost s výsledkem ale český závodník cítil, že mohl dopadnout ještě o něco lépe. Jeho vystoupení se ovšem neobešlo bez komplikací.

"Jednou jsem špatně odbočil. Spolujezdec Lukáš Pořízek mi říká "pravá sedm", ale já jel levá sedm. Tím jsme ztratili asi osm vteřin. Na jedné z rychlostních zkoušek jsem si navíc zapomněl zapnout diferenciál. Jel jsem tím pádem s otevřeným diferenciálem a později mi auto chcíplo. To znamenalo asi patnáctivteřinovou ztrátu. Celkem jsem tedy přišel asi o 21 vteřin. Ve skupině by mi to ale k posunu stejně nepomohlo. V celkovém pořadí bych se sice možná dostal před Štěpána Zabloudila, pro mě je ale důležitější pořadí ve skupině," přemítá.

Zatímco za pátým Štěpánem Zabloudilem zaostal Odehnal v celkovém pořadí o 13,4 sekundy, ztráta na držitele třetího místa ve skupině A4 Daniela Suka byla větší. Činila téměř minutu.

Sedlák se dál trápí

Zatímco Vladimír Odehnal zažívá vydařený vstup do sezony, jeho týmový kolega Jan Sedlák to samé říct nemůže. Se svým Subaru Impreza totiž zatím nedokáže navázat na loňské výkony, které mu přinesly celkové páté místo a současně čtvrtou příčku ve třídě A4. Po odstoupení v Králíkách, kde skončil mimo trať, totiž nedokončil ani Podorlickou rallye. Tentokrát byl na vině diferenciál.

"Odjeli jsme jen jednu erzetu a pak jsme to museli zabalit. Auto totiž vydávalo zvláštní zvuky a nechtěl jsem mu ublížit ještě více. Tím pádem jsme se ani pořádně nesvezli," mrzelo Sedláka.

Ani třetí jezdec GT2 Motorsportu Tomáš Havlík do cíle nedojel. Vyřadil ho problém s motorem.

Třetí dějství letošního ročníku Českomoravského poháru v rallye se odehraje od 23. do 24. června. Bude jím Radouňská rallye.

Foto: Dan Šimek/GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.