Neplánovaný titul. Březík se stal králem rallyesprintu po čtvrtém triumfu po sobě

Adam Březík korunoval letošní úspěšné působení v Rallyesprint Sérii absolutním prvenstvím v hodnocení Autoklub Poháru 2+.

O triumfu posádky Samohýl Škoda Teamu rozhodl až poslední podnik sezony, sobotní Rentor – Partr Rallye Vsetín. Dvojice Adam Březík – Ondřej Krajča vyhrála počtvrté po sobě, čímž překonala dosavadního lídra Vojtěcha Štajfa. Ten Vsetín vynechal a dal přednost účasti na FIA Motorsport Games.

Už před startem tak bylo jasné, že Březíkovo stačí k celkovém triumfu jakékoliv umístění v první desítce. To se povedla, a 26letý pilot si tak vylepšil loňské druhé místo. „Titul v Poháru 2+ nebyl na začátku sezóny náš cíl. Ale když jsme odjeli nad rámec našich plánů Vyškov, pak jsme se rozhodli, že zkusíme sprinty dojet a pokusíme se zvítězit v Poháru 2+. A to se povedlo! Tento úspěch navazuje na můj titul ve sprintech v RSS 2019, vnitřně má samozřejmě větší hodnotu,“ doplnit jezdec Samohýl Škoda Teamu, jemuž ve „velkém mistráku“ patřila konečná pátá pozice absolutně.

Vsetínský úspěch ale Březíkovi nespadl jen tak do klína. Roli favoritů začal naplňovat hned v úvodní sekci. Na testu Hošťálková, který byl zahalen v husté mlze, i na uklouzané RZ Semetín zvítězil a vybudovali si solidní náskok pro další průběh soutěže.

„Během celé rallye jsme jeli vlastní tempo. Po výletu z trati na německé 3-Städte Rallye a hektické opravě vozu jsem nechtěl udělat jakoukoli chybu a před dalším plánovaným startem Fabii znovu ublížit. Spíše jsem se vnitřně trochu obával, aby se po přeskládání dílů neobjevil nějaký technický problém, který by nás zpomalil, případně zastavil. To se naštěstí nestalo, a tak jsme dojeli v klidu do cíle,“ uvedl pilot,

„Rallye Vsetín patří celkově k nejtěžším sprintům v sezóně, svou složitostí je na podobné úrovni jako Kopná. Proto je vždy skvělé na tak náročných tratích závodit. Na Hošťálkové nás i trochu potrápila mlha, Semetín byl extrémně těžký kvůli podmínkám a Vesníku zase prospěl po letech nový začátek. Sice to byl závod do vrchu, ale jezdecky je zajímavé závodit i na takovém charakteru trati,“ dodal Březík.

Už tento víkend se posádka Adam Březík – Ondřej Krajča objeví na finále European Rally Trophy – německé ADAC Lausitz Rallye. Tam se zároveň odehraje i světová premiéra Škody Fabia RS Rally2.

„Moc se na šotolinu těším, bude to moje první větší zkušenost s tímto povrchem, a tak uvidíme, jak se nám bude proti konkurenci dařit. Pokud vše půjde hladce, rádi bychom potěšili naše fanoušky i startem na Mikuláši ve Slušovicích,“ dodal jezdec.

Konečný stav Autoklub Pohár 2+: 1. Březík 144, 2. Štajf 120, 3. Vlček 96, 4. Horák 65, 5. Kopáček a Cais 49, 7. Trněný 48, 8. Ševčík 47.

Foto: Samohýl Škoa Team / Vandraq Studio

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.