Spa nejsou žádné lázně. Aitken má ze čtyřiavacetihodinovky zlomeniny, Vanthoora v boxech porazila čtyřkolka

73. ročník čtyřiadvacetihodinovky ve Spa-Francorchamps byl dramatický od prvních minut do finiše v neděli odpoledne. (uvnitř galerie).

Spa-Francorchamps je legendární okruh, který neodpouští žádnou chybičku. Během víkendového závodu se o tom přesvědčili účastníci prestižního závodu sportovních vozů TotalEnergies 24 Hours of Spa.

Hned v první hodině došlo v sekci Raidillon , tedy na samém vrcholu bájné Eau Rouge, k havárii čtyř vozů. Tu nejvíc odnesli testovač stáje F1 Williams Jack Aitken a tovární pilot Ferrari Davide Rigon.

Oba museli do nemocnice, kde vyšetření ukázala, že Brit Aitken utrpěl zlomeniny klíční kosti a obratle a také si mírně poškodil plíce. Rignon měl víc štěstí a už v sobotu večer byl propuštěn z lékařského ošetření.

Kuriózní nehodu měl v boxech Laurens Vanthoor. Také obhájce loňského  triumfu, který se v Porsche týmu KCMG střídal s Nickem Tandym a Maxime Martinem, musel do nemocnice. Jenže Belgičan neutrpěl zranění v závodě, ale v zákulisí okruhu.

Továrního jezdce Porsche jedoucího na skútru totiž porazila čtyřkolka. Ze srážky si odnesl celou řadu odřenin na tváři a podezření na otřes mozku. Od lékařů se vrátil s několika stehy a diagnostikovaným zlomeným nosem. Do závodu už nemohl od jeho 16. hodiny zasáhnout  a Tandy s Martinem to museli zvládnout ve dvou. Posádce vozu se startovním číslem 47 patřila konečná pátá příčka.

Pro premiérové vítězství si dojelo trio od Iron Lynx Pier Guidi, Come Ledogar a  Nicklas Nielsen za volantem Ferrari. Tato posádka vedla po většinu závodu, ale konečné vítězství jí vybojoval v závoru Pier Guidi, jenž předjel v té době vedoucí Audi týmu WRT.

Konečné výsledky závodu ZDE

Foto: Iron Lynx, Scuderia Ferrari, Audi a BMW

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.